nalazite se na: naslovnica / hroug konferencija / prethodne konferencije / 2007 u rovinju / predavanja radionice demogroundi / predavanja / poslovni informacijski sustavi - rješenja, infrastruktura i integracija / integracija primavere i uljanik erp-a na oracle infrastrukruri primjenom najnovijih oracle tehnologija




Integracija Primavere i Uljanik ERP-a na Oracle infrastrukruri primjenom najnovijih Oracle tehnologija

Ime i prezime autora: Darko Dika

Koautor / koautori: Emil Kožljan

Tvrtka autora: Uljanik IRI d.o.o

Tvrtka / tvrtke koautora: Uljanik Brodogradilište d.d.

Naslov: Integracija Primavere i Uljanik ERP-a na Oracle infrastrukruri primjenom najnovijih Oracle tehnologija

Sažetak:

Tijekom 2006 g., u ULJANIK Brodogradilištu je za potrebe planiranja brodograđevnog procesa (planiranje projekata, upravljanje projektima, kontrola resursa i aktivnosti), implementirano softversko rješenje PRIMAVERA na produkcijskoj Oracle bazi podataka. PRIMAVERA je poznato rješenje iz područja za planiranje i kontrolu projekata i projektne dokumentacije svjetski vodeće kompanije za navedeno poslovno područje - Primavera Systems.
Za mogućnost primjene i uporabe PRIMAVERE za korisnike svih razina poslovnog procesa izgrađena je WEB aplikacija, sa korisničkim sučeljima potpuno prilagođenim potrebama korisnika, a u budućnosti i korištenju na mobilnim uređajima (dlanovnicima).
Aplikativno rješenje je realizirano primjenom Oracle Jdeveloper10g razvojnog alata, ADF razvojnog okruženja i Primavera API-a.U svrhu izvještavanja poslovodstva realizirana je integracija s infrastrukturom Oracle Portala odnosno rješenjem u produkciji - Portal ULJANIK Brodogradilišta.
Rješenje koristi Oracle Discoverer worksheet-ove bazirane na materijaliziranim pogledima i publiciranim u obliku portleta na korporativni portal.
U predavanju će se obrazložiti detaljni načini integracije PRIMAVERA aplikacije u poslovni informacijski sustav ULJANIKA, sa posebnim osvrtom na ulogu Oracle tehnologija kao ključne infrastrukture za integraciju.

Vrsta: Predavanje

Razina težine: Srednje detaljno

Poželjno iskustvo slušatelja: Bez iskustva (1 g.i manje)

Poželjna funkcija slušatelja:
Krajnji korisnik
System Analist
Developer
Menadžer - operativni

Predviđeno vrijeme trajanja rada / aktivnosti: 45

Kratka biografija autora: Darko Dika rođen je 1975.g. u Umagu. Diplomirao je na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Rijeci 2001 godine. Od 2001 radio je u Novoj banci (OTP Banka) na poslovima projektanta IS-a, gdje sudjeluje u projektu integracije informacijskih sustava Istarske banke, Dalmatinske banke i Sisačke banke.
Od 2004 zaposlen je u ULJANIK IRI d.o.o. na radnom mjestu projektant-programera. Član je timova za realizaciju i implementaciju rješenja korporativnog portala koristeći Oracle AS Portal tehnologiju, te Primavera aplikacije. Voditelj je modula Prodaja proizvoda i usluga rješenja BURIN informacijskog sustava.
Održao je nekoliko pozivnih predavanja na Odjelu za ekonomiju i turizam, Sveučilišta Juraj Dobrila u Puli iz područja baza podataka. Poseban interes predstavljaju mu Oracle baze podataka, te korporativni portali i razvojna okruženja za izradu web aplikacija. Na HrOUG 2006., prema rezultatima ankete, kao predavač ocijenjen je visokim 2. mjestom za rad realiziran u timu Korporativni portal brodogradilišta ULJANIK.

Pogledati na DVD.pdf 28,56 kB

Pošaljite na mail   Verzija za ispis